Múlt év januárjában, a párizsi konzultációt követõen haladéktalanul hozzákezdtünk a tanterv és a hallgatóknak szóló tájékoztatás kidolgozásához, minthogy a belsõ kari ütemterv 1996. március végét adta meg a hallgatók számára a modulokra való jelentkezés határidejéül. Több tantervi változatot kidolgoztunk, s végül a Kari Tanács 1996. március 31-én azt a változatot fogadta el, amelyik a moduláris képzési rendbe illeszti a szendvics képzést is. Ez azt jelenti, hogy a tanterv a célkitûzésnek megfelelõen egy környezettechnikai modult és egy menedzsment modult tartalmaz. Ebbõl adódóan a korábbi elképzelésektõl eltérõen a menedzsment ismeretek részaránya mintegy 40 %, s a szendvics képzés által megkövetelt egyéb ismereteket (nyelv, kommunikáció) járulékos követelménymént veszik fel a hallgatók. A képzés 7. és 9. féléve lényegében hagyományos egyetemi képzés, a 8. és 10. félévben beiktattunk egy 5 hetes intenzív egyetemi képzést, s ezt követõen kerül sor a képzés ipari szakaszára.
A képzésre 14 hallgató jelentkezett, s múlt év szeptemberében megkezdték a szendvicsképzés-jellegû tanulmányaikat. A 7. félévet és a 8. félév elejére beiktatott egyetemi szakaszt valamennyi hallgató sikeresen befejezte.
A 8. félévi ipari szakaszt 11 fõ a Dunaferr Rt.-ben, három fõ egyéb vállalatnál teljesítette (Jármûszerelvényt Gyártó Rt., ICO Rt. és Mezõgép Rt.), melyet kisebb-nagyobb zökkenõkkel valamennyi hallgató eredményesen fejezett be és munkájukat sikeresen ismertették több alkalommal. A végsõ értékelésre 1997. október 22-én került sor.
Jelenleg a hallgatók a képzés egyetemi szakaszát végzik (9.félév). Megkezdtük a diplomatervezés elõkészítését is. Itt alapelvünk, hogy lehetõség szerint azt a témát folytassák a hallgatók, melyet a 8. félévben megkezdtek.
Idõközben több vállalatot tájékoztattunk
a szendvicsképzésrõl, azonban nem tapasztalunk
nagy érdeklõdést a képzésben
való részvételre.
Budapest, 1997. november 3.